Приветствую Вас Гость!
Пятница, 19.04.2024, 08:23
Главная | Регистрация | Вход | RSS

Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Мои статьи

У Черкасах презентували “місто майбутнього”

У Черкасах презентували "місто майбутнього”



Якими можуть стати Черкаси в найближчі роки? Що буде на території річкового порту? Які будинки зведуть на полігоні? Ці та багато інших питань обговорили учасники конференції, що відбулася 30 березня в приміщенні Черкаського міськвиконкому. Під час зустрічі представники провідних англійських компаній "Chapman Taylor”, "Waterman Moylan” та "Gardiner and Theobald LLC” презентували міському голові Черкас Сергію Одаричу власні проекти щодо розвитку міста, покращення стану довколишнього середовища та залучення інвестицій. Ініціатором заходу виступила громадська організація "Форум розвитку Черкащини”.

Міський голова Сергій Одарич зазначив, що Черкасам насамперед необхідно визначити головні пріоритети міста, окресливши профільні напрямки його розвитку. На думку мера, успішний досвід провідних західних партнерів, які працюють у цій сфері не одне десятиліття, для Черкас буде корисним.
— Щоб ми не проектували цілі квартали, а потім не шукали інвесторів, які зацікавлені в такому роді діяльності, – констатував міський голова.
За його словами, зустріч з іноземними партнерами — це продовження роботи над генеральним планом міста, що нині проходить процедуру громадського обговорення.
— Нині ж мова йде про детальніше планування. Приміром, зміна функціонального призначення земельної ділянки, яка сьогодні використовується вантажним і річковим портами. Тобто ми принципово говоримо, що хочемо повернути Черкасам можливість ефективного використання 5-6 кілометрів берегової смуги, які сьогодні захаращені старою виробничою інфраструктурою. Крім того, у центральній частині міста до останнього часу розташовувалася велика кількість військових частин. Тому сьогодні ми маємо приблизно 100 гектарів абсолютно вільної землі, – пояснив Сергій Олегович. – Сам генеральний план остаточної відповіді не дає яким чином буде проведена ця регенерація територій. А от завдання цієї команди, яка сьогодні зібралася – запропонувати такий проект. Під що можна використати цю територію, який знайти оптимальний баланс, скажімо, житлової забудови, розважальної, оздоровчої чи спортивної, і на виході отримати детальний генеральний план конкретної зони. Мало того, завдання цієї команди не лише намалювати такий план, але й знайти інвесторів і втілити цей проект у життя.
Щодо перспектив розвитку міста Сергій Одарич наголосив на доцільності використання існуючого потенціалу, зокрема, як логістичного, транспортного центру. Адже Черкаси мають зручне географічне розташування, перебуваючи у центрі України. Також місто володіє унікальною можливістю використання всіх видів транспорту (наземного, повітряного і річкового), що сприятиме розвитку логістичного бізнесу. Міський голова нагадав, що за два останні роки відновлена робота Черкаського аеропорту (який не працював понад 10 років), а минулого тижня вже завершено виконання всіх умов для відкриття на його території пункту міжнародного пропуску.
Наступним напрямком розвитку Черкас він назвав туризм, нагадавши, що до 1986 до нас на відпочинок з’їжджалися з усього Радянського союзу. Адже місто має такі визначальні переваги як Дніпро, яке, зважаючи на розлогу акваторію Кременчуцького водосховища, повною мірою можна назвати черкаським морем. Звідси – всі види відпочинку і оздоровлення на воді: риболовля, різні спортивні напрямки тощо. Також унікальною цінністю Черкас є соснові ліси, розташовані поруч.
– Тому ми б хотіли максимально розвивати напрямок туризму, доповнивши його бізнесовою складовою, як-то виставковою, презентаційною діяльністю абощо. Адже Черкаси розташовані недалеко від столиці і ми можемо запропонувати на більш вигідних умовах послуги виставкових площ, готелів, – сказав міський голова.
Нагадаємо, що у 2009 році на запрошення голови громадської організації "Форум розвитку Черкащини” Ігоря Калашника Черкаси відвідали представники авторитетних англійських компаній, які займаються розробкою і впровадженням проектів створення нових міст, а саме: президент девелопментської компанії "ArDevelops.INC” Стівен Кларк та керівник українського філіалу "Whites Communication” Мартін Нанн. Підсумком того візиту стало підписання Сергієм Одаричем і Стівеном Кларком меморандуму про створення Агенства регіонального розвитку м. Черкаси.
За словами Ігоря Калашника, це – перший подібний проект, суть якого полягає у створенні нового іміджу міста, його розвитку і сучасній розбудові, а також залучення інвестицій. Тому й було запрошено провідні будівельні компанії з Англії, аби почути їхні думки щодо цього.
— Раніше Черкаси було містом курортів, потім – хіміків. Зараз є надія повернути обласному центру колишню славу міста відпочинку і туризму, яке при вдалому залученні інвестицій, буде себе "окуповувати”, забезпечуючи роботою городян. Адже в Черкасах є всі можливості для реалізації успішних бізнес-проектів. Приємно, що таку мету сповідує і мерія Черкас, – сказав Ігор Миколайович.
Стівен Кларк відзначив позитивне враження від співпраці з міським головою, який, за його словами, має бачення і розуміння, якими мають бути Черкаси у майбутньому. Також розповів, що у рамках підписаного меморандуму "ArDevelops.INC” вела перемовини з багатьма міжнародними спеціалістами у сфері як архітектури, менеджменту будівництва, так і охорони довкілля, зібравши професійну команду з числа таких потужних компаній, як "Chapman Taylor”, "Waterman Moylan”, що мають значний досвід і ряд успішних будівельних проектів.
До речі, на початковій стадії проекту всі підготовчі роботи іноземні партнери здійснюватимуть власним коштом. Зокрема, ними буде розроблена програма відродження міської інфраструктури і розвитку прибережних територій з розрахунком соціально-економічного впливу. Після вони виконають візуалізацію проекту (за комп’ютерними технологіями), з яким ознайомлять громаду міста, аби городяни мали змогу наглядно побачити якими Черкаси можуть стати у перспективі і дати свою оцінку майбутнім змінам.
Передбачається, що загалом детальна розробка проекту складатиме приблизно шість місяців
Категория: Мои статьи |
Просмотров: 1775 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: